Türkiye’de Balayı Yerleri | Balayı Tatili Önerileri

KUR HESAPLA

loading
1.05.2021
Türkiye’de Balayı Yerleri | Balayı Tatili Önerileri

Balayı tatilini diğer tatillerden ayıran çok büyük bir özelliği vardır. O da bunu yalnızca bir kez yapacak olmanızdır. İşte tamda bu nedenle yeni evlenecek olan çiftler bu tatili unutulmaz kılacak anılarla doldurmak ister. Bir ömür boyu sürecek anılara ve hikayelere sahip olmanız için bizde Kar Rent A Car ekibi olarak Türkiye’de balayı yerleri / Balayı tatili önerileri yazısını hazırladık. Sizde araç kiralama seçeneklerini değerlendirerek harika bir balayına çıkmaya ne dersiniz? 🙂

Türkiye’de Balayı Yerleri

Bodrum

Muğla’nın ilçelerinden biri olan Bodrum, yaz tatili için olduğu kadar balayı içinde en ideal yerlerden biri. Birbirinden güzel plajları ve çeşitli otelleri ile istediğiniz balayı otelini ve balayı tatilini yapmak için oldukça ideal bir yer. Homeros tarafından ebedi mavilikler ülkesi diye adlandırılan bodrum, hem doğası hem de denizi ile sizi bambaşka bir yolculuğa çıkaracaktır.

Çeşme 

Türkiye’de yaz tatili için en çok tercih edilen yerlerden biri Çeşme. E böyle olmasına pek şaşırmıyoruz çünkü inanılmaz güzel bir denizi, harika plajları, tarihi yerleri ve birbirinden güzel köyleri var. Durum böyle olunca çiçeği burnunda olan gezgin çiftler için en ideal balayı yerlerinden biri oluyor.

Araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Marmaris

Bodrum dışında Muğla’nın bir başka güzel ilçesi Marmaris’te balayı için en ideal yerlerden biri. Öğlen öncesi kültürel bir yolculuk yapmak, daha sonrasında da denize girmek isteyen yeni evli çiftler için tam bir cennet diyebiliriz. Amos Antik Kenti’ni gezdikten sonra Kleopatra veya İncekum Plajı’na gitmeye ne dersiniz? 🙂

Muğla Marmaris araç kiralama fırsatları için tıklayınız.

Balayı Tatili Yerleri İçin Öneriler
Kuşadası

Türkiye’nin Aydın iline bağlı olan Kuşadası tam bir cennet. Doğal güzelliklerin masmavi sularla buluştuğu bu yerde balayı yaparken adeta yaşadığınız düğün stresini üstünüzden atacaksınız.

Belek

Balayı yerleri için Antalya’nın Belek ilçesini es geçmek olmaz. Birçoğumuz daha öncesinde mutlaka Antalya’ya gitmiş ve Belek’in şanını duymuştur. Hal böyle olunca Türkiye’de balayı yapmak için en güzel yerler arasına Belek’te giriyor. Aspendos Tiyatrosu, Silyon Antik Kenti ve Dinler Bahçesi gibi birbirinden güzel kültür turizmi mekanlarına da ev sahipliği yapan Beleği, balayı için hazırladığınız tatil planlarına ekleyebilirsiniz.

araç kiralama seçenekleri için tıklayınız.

Alanya

Yazın her ne kadar fazla sıcak olsa da en ideal balayı yerlerinden biri. Eğer sizde balayınız için en güzel oteli bulmak istiyorsanız Alanya’da rahatlıkla bu arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Burada o kadar çok balayı oteli var ki umarız planlarınızı yaparken zorlanmazsınız. Damlataş Plajı ve Portakal Plajı gibi birçok güzel plaja da ev sahipliği yapan Alanya, yeni evli çiftler için ideal bir seçenek.

© 2022 karrentacar.com.tr
  • Link-2

Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

X